Hráči jsou takový nárůdek sám pro sebe. Mají zajímavý slovník a počítačové zkratky. Dělí se v zásadě na dvě velké skupiny, Na ty, kteří hrají raději sólo, tedy sami a na ty, kteří hrají společně, v kolektivu. A na ty druhé se zaměříme. Bohužel nemám přehled o tom, co se nyní v současnosti nejvíce paří, ale vím, že hráči si vždycky nějakou hru najdou a utvoří v ní skupinu. Tyto se pak mezi sebou mydlí a řežou hlava nehlava. Pořád lepší, než kdyby tak činili ve skutečnosti. A většinou mezi sebe neradi pouštějí nové hráče, obzvláště ty, kteří to ještě moc neumí. To jsou takzvané lamy.
Též se taková hráč nazývá nOOb. Další kapitolou jsou trollové a zde to nejsou skřítci, ale lidé, kteří úmyslně kazí druhým hráčům požitek ze hry, a to různými způsoby. A takových lidí, kteří nejsou ve hře žádaní může být opravdu moc. Proto někteří majitelé serverů takové lidi BANují, tedy jim zakazují přístup do hry což se provádí několika způsoby. Ne že by se ani jeden nedal obejít, to tedy dá, ale už je třeba mít nějaké znalosti a také trpělivost. A musí vědět co to VPN a například TORR prohlížeč. Všeobecně tím maskuje odkud se chce do hry zapojit, ale někteří správci mají danou ochranu proti takovému přihlašování.
Ale zpátky k serverům přímo. Ten má vždy nějakého majitele, nebo více majitelů. V přístupu nechtěných osob mohou použít pro své kolegy tak zvaný Whitelist. Bohužel zde v tomto článku nelze objasnit, jak přesně celá https://bydleni.idnes.cz/svycarsko-horska-chata-bydleni-na-horach-alpy-luxusni-chata-pqo-/dum_osobnosti.aspx%3Fc%3DA171229_141010_dum_osobnosti_web věc funguje, takže se na to podíváme jen velmi stručně. Ten, kdo chce takový způsob zákazu vstupu použít, může to udělat poměrně snadno stažením pluginu a jeho následným přidáním mezi ostatní. Tím se pak stává takovým „minisprávcem“ a může s tím Whitelistem pracovat. Není to nic složitého, ale pro ty, kdo tomu vůbec nerozumí to asi bude zbytečný pokus. V každém případě si to však mohou vyzkoušet, a to zcela zadarmo.