Nové doklady – tím byste asi měli začít. Vyřizování dokladů může provázet mnoho nepříjemností, zejména dlouhé fronty na úřadech a čekací lhůty. Bez nových dokladů se ale neobejdete. Totéž se týká i registru vozidel.
Přepis energií – přepis dodavatelů energií za vás nikdo neudělá, to musíte zvládnout sami. Nezapomeňte na to a pohlídejte si i veškeré subjekty, kde musíte nahlásit změnu trvalého pobytu či korespondenční adresy.
Rozmontování nábytku – jste si jisti, že zvládnete rozebrat nábytek a hlavně jej pak zase na novém místě smontovat? Pokud máte doma větší počet velkých kusů nábytku a připadá vám, že tuto práci nezvládnete sami, můžete se obrátit na stěhovací firmu, která demontáže a montáže nábytkových sestav provádí běžně.
Parkování – v Praze je nutné zajistit pro stěhovací vozidlo parkovací místo. Toto se může týkat i jiných měst a o parkovací výjimku musíte s pětitýdenním předstihem požádat městský odbor dopravy.
Posypový materiál – pro zimní období se vyplácí mít zajištěný kbelík nebo pytel s pískem. Písek je výhodnější, než sůl, protože působí okamžitě, a velice spolehlivě na každém typu povrchu.
Dostatek tekutin a svačina – při stěhování dochází vlivem pohybových aktivit a duševního (stresujícího) vypětí k větším potřebám zajištění dostatku tekutin. To platí nejen v letním období, ale prakticky celoročně. Nezapomeňte proto opatřit dostatek nealkoholických nápojů (nejlépe bez kofeinu a neslazených cukrem), například minerálek s hořčíkem. A zajistěte si předem na stěhovací den velkou svačinu, je to lepší, než spoléhat na prodej baget u čerpacích stanic.
Humor – víte, že nejlevnější stěhování v Praze lépe probíhá v dobré náladě? Zapomeňte proto raději na dobrodružné filmy či horory v TV a pusťte si raději nějakou starší českou komedii, třeba „S tebou mě baví svět“ anebo „Svatební cesta do Jiljí“.